AKTUALNOŚCI


Spływ kajakowy na rzece Wkra

GALERIA ZDJĘĆ

Spływy kajakowe na rzece Wkra wpisały się już w kalendarz imprez organizowanych przez nasze Stowarzyszenie. W tym roku postanowiliśmy wybrać się w inne miejsce. Urokliwe widoki z położonej na wzgórzu leśniczówki oraz bezpośredni dostęp do rzeki Wkry, nakłonił nas do odwiedzenia gospodarstwa agroturystycznego "Agroturystyka w Bieżanach" oraz wypożyczalni kajaków "AGRO-KAJAK". Profesjonalna organizacja, sprzęt do pływania nowy, bezpieczny i trasa. Płynęliśmy 9 km z miejscowości Ratowo do gospodarstwa w Bieżanach łatwą, bezpieczną i atrakcyjną trasą. Brak tłoku na rzece spowodował, że osoby, które po raz pierwszy pojechały z nami na spływ odważyły się pokonać tę trasę w kajaku.
W miejscu zakończenia spływu gospodarze już czekali, aby nas powitać. W miłej, rodzinnej atmosferze przy dźwiękach muzyki przyszedł czas na odpoczynek i poczęstunek, na smaczne domowe jedzenie - kawę i ciasto, przygotowane przez właścicieli gospodarstwa.
Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, musieliśmy wracać do domu. Za rok planujemy znów odwiedzić ten cudowny zakątek naszej Ziemi.Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

GALERIA ZDJĘĆ

W dniu 10 maja 2017r.odbyły się obchody,, Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną” oraz XIX Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny pod hasłem "Miłość w rodzinie nigdy nie zginie". CZYTAJ DALEJWALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE CZŁONKÓW KOŁA PSONI

GALERIA ZDJĘĆ

W dniu 28 kwietnia 2017r. odbyło się w siedzibie Stowarzyszenia Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Koła.
Członkom zebrania zostały przedstawione sprawozdania:
- merytoryczne z działalności Koła - Zarząd Koła
- kontrolne z działalności Koła - Komisja Rewizyjna
- finansowe wraz z bilansem - Głowna księgowa Koła.
Sprawozdania zostały przyjęte jednogłośnie przez Członków Walnego Zebrania i po dyskusjach zebranie zostało zakończone.
Zarząd Koła serdecznie dziękuje Członkom, którzy w tym dniu uczestniczyli w zebraniu.Świąteczny obrus na stole

GALERIA ZDJĘĆ

W dniu 04.04.2017r. odbyło się spotkanie „Klubu Rodzica” członków naszego Koła, spotkaliśmy się, aby spędzić wspólnie przedświąteczny czas i przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego a także, aby obejrzeć montaż słowno-muzyczny pt.” PRZEZ KRZYŻ DO CHWAŁY” przygotowany przez rodziców. CZYTAJ DALEJDomek z Piernika

GALERIA ZDJĘĆ

W dniu 4 stycznia 2017r. nasze Stowarzyszenie odwiedziły pracownice Heinz-Glas z działu sprzedaży i marketingu - Pani Monika Kosmala-Sójka i Pani Magdalena Kowalewska. W tym roku panie wręczyły podopiecznym naszych placówek piękny "Domek z Piernika" oraz upominki w postaci: pluszaków, piłeczek do masażu, kalendarzy oraz słodyczy.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!Wigilia 2016

GALERIA ZDJĘĆ

W dniu 20 grudnia 2016r Zarząd Koła PSONI zorganizował spotkanie opłatkowe dla członków Stowarzyszenia.
Rodzice oglądali Jasełka wykonane przez wychowanków OREW i uczniów NSPdP oraz wysłuchali kolęd zaśpiewanych przez uczestników WTZ.
Potrawy wigilijne zostały przygotowane we własnym zakresie, część przez członków Zarządu Koła, pracownie WTZ oraz kuchnię OREW-u.
Zaserwowane dania wigilijne smakowały wyśmienicie, a takich dni jak ten po prostu się nie zapomina.NAGRODA MARSZAŁKA ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA
W DZIEDZINIE POMOCY I INTEGRACJI SPOŁECZNEJ

GALERIA ZDJĘĆ

www.olsztyn24.com

Uroczystości wręczenia tegorocznych nagród indywidualnych i zespołowych oraz wyróżnień odbyło się 17 listopada w Salach Koprnikowskich olsztyńskiego zamku z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.
Jedną z trzech nagród zespołowych otrzymało Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Działdowie.
Nagroda została przyznana za zaangażowanie i obywatelską postawę, systematycznego przyczyniania się do poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin na obszarze powiatu działdowskiego.
Z tej okazji podziękowania Zarządowi, Pracownikom, Członkom organizacji złożył Starosta Działdowski Marian Janicki oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Tadeusz Modzelewski.Spotkanie w ramach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

GALERIA ZDJĘĆ

W dniu 20 maja 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną połączonego z XVIII Warmińsko-Mazurskimi Dniami Rodziny pod hasłem "Rodzina - tu wszystko się zaczyna."
"Spotkanie z godnością" obchodzone jest od wielu lat, z udziałem przedstawicieli najwyższych władz naszego miasta, oraz osób zaprzyjaźnionych, które w istotny sposób przyczyniają się do zmian postaw społecznych wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św., przemarszem ulicami miasta w asyście orkiestry dętej z Płośnicy do siedziby Stowarzyszenia.
Oficjalne uroczystości rozpoczęła przewodnicząca Zarządu Koła Barbara Janowska, przywitała przybyłych gości oraz w swoim przemówieniu mówiła, że osoby niepełnosprawne są i powinny być traktowane tak jak sprawne osoby, czyli z szacunkiem i godnością. A godność to możliwość nauki, pracy, bycia potrzebnym i kochanym. Na pewno osobom niepełnosprawnym intelektualnie żyje się trudniej, potrzebują może bardziej niż inni niepełnosprawni naszej uwagi i życzliwości, zrozumienia i miłości, dlatego mają prawo szukać wsparcia w ludziach zdrowych. A my powinniśmy należycie zatroszczyć się o integralne dobro tych osób.
Nasza świadomość w odniesieniu do różnych kwestii, dotyczących osób niepełnosprawnych jest wciąż niewystarczająca. Osoby niepełnosprawne potrzebują naszej troski, aby wyrwać ich z obrzeży życia społecznego, zapewnić odpowiedni komfort. Dzięki Państwa pracy, wiedza mieszkańców i ich stosunek do osób niepełnosprawnych jest coraz lepszy. Przełamujemy razem bariery - tak jak tu śpiewem i tańcem, ale i konkretnymi działaniami, które sprawią, że niepełnosprawni poczują się wolni i szczęśliwi - powiedział Starosta Działdowski Marian Janicki.
W dalszej części uroczystości, były występy artystyczne w wykonaniu wychowanków i pracowników placówek, koncert orkiestry, konkurs plastyczny oraz wspólna zabawa z poczęstunkiem.Samostanowienie osób z niepełnosprawnością intelektualną...

GALERIA ZDJĘĆ

W dniu 7 marca 2016r. odbyła się konferencja pt. "Samostanowienie osób z niepełnosprawnością intelektualną w świetle Konwencji o prawach osób z niepełnosprawnościami a ubezwłasnowolnienie w Polsce". Organizatorem jej był Zarząd Koła w Działdowie, a Patronem Honorowym Starosta Działdowski. Zagadnienia o szerokiej tematyce przestawiała Pani dr Monika Zima-Parjaszewska, prawnik i jednocześnie v-ce prezes Zarządu Głównego PSOUU w Warszawie. Pomysłów, co zrobić zamiast ubezwłasnowalniać, było kilka, a wątpliwości rozwiewano podczas dyskusji. Ta była o tyle ciekawa, że poza rodzicami, opiekunami prawnymi, uczniami NSPdP, czy uczestnikami WTZ w konferencji wzięli udział pracownicy instytucji orzeczniczych, pomocowych, władz samorządowych oraz terenowego sądu."Czekoladowy Mikołaj" w Stowarzyszeniu

W dniu 22 grudnia odwiedziły nasze Stowarzyszenie pracownice Heinz-Glas z działu sprzedaży i marketingu - panie Małgorzata Kowalewska i Monika Kosmala-Sójka.
Panie wręczyły podopiecznym naszych placówek breloczki odblaskowe, cukierki oraz pięknego "Czekoladowego Mikołaja".
Serdecznie dziękujemy!Wyjazd do Grudziądza

GALERIA ZDJĘĆ

Solanka łagodzi liczne problemy zdrowotne, zapobiega powstawaniu chorób, a przede wszystkim stanowi wspaniały relaks dla duszy i ciała.!
Postanowiliśmy to sprawdzić - 19 listopada grupa 38 osobowa wybrała się do Geotermii w Grudziądzu na baseny wypełnione solanką o różnym stężeniu soli. Większość z nas korzystała z takich basenów po raz pierwszy, mieliśmy możliwość skorzystania również z sauny i piramidy z tężnią solankową.
Teraz już wiemy, że nie ma w tym zdaniu przesady, taka kąpiel to wyjątkowo przyjemna terapia. Woda wzbogacona minerałami ma dobroczynny wpływ na naszą skórę i kości, a przede wszystkim poprawia nastrój. Zadowoleni i zrelaksowani wróciliśmy do swoich domów.
"Świat jest jak księga, kto nie podróżuje... czyta jakby tylko jedną stronę"

Turnus rehabilitacyjny

GALERIA ZDJĘĆ

W sierpniu a dokładnie od 22.08 do 04.09.2015 r grupa 13 osób z naszego Stowarzyszenia uczestniczyła w turnusie rehabilitacyjnym dofinansowanym przez PCPR. Ośrodek "FAMA-STA" w Mrzeżynie gdzie byliśmy zakwaterowani położony jest bardzo blisko plaży co umożliwiło nam w każdej wolnej chwili obcować z naturą korzystając z dużej dawki jodu. Rehabilitacja, miła atmosfera i piękna słoneczna pogoda podczas całego turnusu pozwoliła nam wszystkim wypocząć, poprawić nasz stan zdrowia, wymienić się doświadczeniami a przede wszystkim nabrać sił do dalszą pracy.25-lecie polskiej transformacji

GALERIA ZDJĘĆ

W dniu 16 września 2015r. podczas VIII Sesji Rady Powiatu Działdowskiego, pani Barbara Janowska przewodnicząca Koła PSOUU otrzymała dyplom gratulacyjny wraz z upominkiem. Wyróżnienie to otrzymała z okazji 25-lecia polskiej transformacji, w uznaniu za wniesiony wkład w rozwój odrodzonej polskiej samorządności i życia obywatelskiego oraz zaangażowanie w działalność na rzecz społeczności lokalnej.
Podziękowania w imieniu Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego wręczył pan Marian Janicki Starosta Działdowski.
Serdeczne gratulacje składają, również pracownicy i podopieczni placówek Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Działdowie.Spływ kajakowy

GALERIA ZDJĘĆ

18.06.2015r. wybraliśmy się do Krutyni.
Krutynia uznawana jest za jeden z najpiękniejszych szlaków nizinnych w Europie. Ma około 120 km., a różnorodnością przebija inne trasy spływów kajakowych. W połowie prowadzi korytem Krutyni, w połowie przez połączone przez nią jeziora. Kręci się i wije wśród lasów, morenowych wzgórz i łąk. Zgodnie z dawną, pruską nazwą. „Krutynia” oznacza rzekę wartką i krętą. Jednak bez przesady. Pokonanie turystycznego szlaku kajakowego nie przysporzy trudności nawet początkującym.
My również postanowiliśmy pokonać jeden z tych szlaków , niektórzy z nas, a nawet większość w kajaku siedziała po raz pierwszy. Po krótkim szkoleniu dobraliśmy się w pary i ruszyliśmy.
W myśl powiedzenia "Możesz wszystko jeśli chcesz zawsze w siłę swoją wierz" uwierzyliśmy w swoje siły i z uśmiechem na twarzy pokonaliśmy własne lęki i obawy.
Połączyliśmy odrobinę wysiłku fizycznego z relaksem. Śpiew ptaków, zapach lasu i dobra zabawa pozwoliły nam oderwać myśli od codziennych spraw. ODPOCZELIŚMY!!!. Na zakończenie, wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku, było okazją do podzielenia się wrażeniami z trasy ( a było co wspominać).
W bardzo dobrych humorach wróciliśmy do domu. Polecamy wszystkim taką formę relaksu. Zamierzamy kontynuować wyjazdy na spływy kajakowe do udziału , w których zapraszamy pozostałych członków koła.Dzień Godności 2015

GALERIA ZDJĘĆ

28 maja 2015 roku obchodziliśmy Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną połączony z XVII Warmińsko-Mazurskimi Dniami Rodziny pod hasłem "Rodzina Drogowskazem Życia".
Organizatorem tych uroczystości był Zarząd Koła PSOUU w Działdowie.
W programie uroczystości były m.in. Msza Święta, przemarsz ulicami miasta w asyście orkiestry do siedziby Stowarzyszenia, przemówienia, występy teatralne i artystyczne wykonane przez wychowanków placówek, wspólna zabawa połączona z grillowaniem.
Uroczystości odbyły się na świeżym powietrzu w miłej i sympatycznej atmosferze.Wybory do władz PSOUU

GALERIA ZDJĘĆ

W dniu 05.05.2015r. o godz. 10.00 w siedzibie Stowarzyszenia, odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Koła PSOUU w Działdowie.
Zebranie odbyło się w pierwszym terminie a nasi Członkowie wybierali przedstawicieli do Zarządu Koła oraz Komisji Rewizyjnej na VI-kadencję (2015-2018).
Wszystkim Członkom Stowarzyszenia serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w tak ważnym wydarzeniu, jakim są wybory.Jubileusz 20-lecia Koła PSOUU

GALERIA ZDJĘĆ

Niezwykły dzień niezwykłych ludzi. CZYTAJ DALEJDzień Godności

GALERIA ZDJĘĆ

W dniu 6 maja 2014r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach ,,Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną”, połączone z XVI Warmińsko-Mazurskimi Dniami Rodziny, pod hasłem "Rodzina fundamentem życia społecznego". CZYTAJ DALEJDzień Kobiet

GALERIA ZDJĘĆ

W dniu 4 marca spotkaliśmy się po raz kolejny. To spotkanie było inne od wszystkich. Świętowaliśmy trochę wcześniej niż zwykle Dzień Kobiet, które obchodzone jest 8 marca. Na początku spotkania Pan Andrzej Lutomirski w imieniu własnym i wszystkich mężczyzn w naszym Kole złożył Paniom najserdeczniejsze życzenia i wspólnie z Panem Romanem Bonisławskim obdarowali je czekoladą ze specjalną dedykacją.
W tym roku 4 marca to ostatni dzień karnawału, a rok 2014 został ogłoszony rokiem Oskara Kolberga, wielkiego etnografa, kompozytora, folklorystę, wierzącego, że podtrzymywanie tradycji ludowych tworzy fundament do odrodzenia ojczyzny i należy je wykorzystywać i pielęgnować. Postanowiliśmy przyłączyć się do obchodów i utożsamiać się z tą myślą. Repertuar zaprezentowany przez zespół teatralny w skład, którego wchodzą rodzice - członkowie naszego Koła został zatytułowany "Zapusty z Oskarem Kolbergiem".
Dużo humoru, muzyki, tańca przyczyniło się do spędzenia w miłej atmosferze Dnia Kobiet. Szybko wszyscy obecni włączyli się do zabawy i wspólnego śpiewania znanych utworów ludowych. Na koniec, aby tradycji stało się za dość, jak to na zapustach bywało, zajadaliśmy się pączkami i ciastem, przygotowanym przez nasze wspaniałe, zawsze chętne do pomocy mamy - Elę Ławicką i Anię Dudek. Całą oprawę muzyczną przygotowała Pani Beata nauczyciel muzykoterapii w OREW - dziękujemy.
Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy, powiedziałabym za szybko. Pozostaje jednak nadzieja, że za miesiąc znów się spotkamy. Tym razem tematem kwietniowego spotkania będzie: Droga do świętości Jana Pawła II, który właśnie w tym miesiącu zostanie ogłoszony świętym. Dziękuję wszystkim za wspólną zabawę, szczególne podziękowania dla członków zespołu teatralnego za przygotowanie spotkania.

"Znajdź czas na pracę - jest to cena sukcesu Znajdź czas na zabawę - jest to tajemnica wiecznej młodości. Znajdź czas na czytanie - jest to studnia wiedzy. Znajdź czas, aby być wesołym - jest to droga szczęścia Znajdź czas, aby się śmiać - jest to muzyka duszy. Znajdź czas na zadumę - jest to źródłem siły".To już rok jak powstał "KLUB RODZICA"

Dawno nie pisaliśmy, co dzieje się w Klubie Rodzica, a działo się przez ten rok bardzo dużo. Spotykaliśmy się raz w miesiącu tak jak ustaliliśmy na pierwszym spotkaniu założycielskim. Każde spotkanie miało na celu przede wszystkim bliższe poznanie się członków naszego Koła. Wzajemna wymiana doświadczeń i spotkania z psychologiem oraz przedstawicielami różnych instytucji, wzbogaciło naszą wiedzę. Mogliśmy podziwiać w występach artystycznych wychowanków OREW i uczestników WTZ.
Grupa rodziców uczestniczyła w zorganizowanych wyjazdach: turnus rehabilitacyjny w Jantarze, wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego w Grądach i pielgrzymka do Lichenia. Wspólne grillowanie na świeżym powietrzu było okazją do pożegnania lata.
W grudniu spotkaliśmy się, aby złożyć sobie życzenia świąteczne i pośpiewać kolędy.
Frekwencja jest duża, co nas bardzo cieszy, oznacza to, że comiesięczne spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania.

"Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces. Klucz do sukcesu, to nie informacje. To inni ludzie."NAGRODY I WYRÓŻNIENIA MARSZAŁKA ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA
W DZIEDZINIE POMOCY SPOŁECZNEJ

GALERIA ZDJĘĆ

Uroczystości wręczenia tegorocznych nagród i wyróżnień odbyło się 13 listopada w Salach Kopernikowskich olsztyńskiego zamku z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.
Nagrody i wyróżnienia Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej przyznawane są corocznie od 2001 roku, pracownikom pomocy społecznej i integracji społecznej, a także aktywnym liderom organizacji pozarządowej. Wyróżnienie XIII-tej edycji z okazji Dnia Pracownika Socjalnego otrzymała Pani Karolina Topolewska dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacjno Wychowawczego przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Działdowie.
Członkowie Zarządu Koła, pracownicy, wychowankowie oraz rodzice składają wyrazy uznania i szacunku, a także życzą wielu sukcesów w dalszej pracy zawodowej oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.Klub Rodzica

zaprasza na comiesięczne spotkania
w drugi wtorek każdego miesiąca na godz. 10.00
- 08 października 2013r.
- 12 listopada 2013r.Potrójne świętowanie

GALERIA ZDJĘĆ

W dniu 28 maja 2013r.obchodziliśmy potrójne świętowanie:
- Jubileusz 50-lecia powstania PSOUU
- Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej Intelektualnie
- XV Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny pod hasłem
   "Znaczenie miłości w rodzinie"
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, następnie w asyście orkiestry wszyscy przemaszerowali ulicami miasta do siedziby Stowarzyszenia.
W uroczystościach udział brali: dzieci z przedszkola Nr 1, uczniowie Zespołu Szkół Nr 4, przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych oraz innych organizacji i instytucji, członkowie Stowarzyszenia a także zaprzyjaźnione osoby.
Oficjale uroczystości rozpoczęła przewodnicząca Zarządu Koła, przywitała przybyłych gości oraz przedstawiła historię 50-lecia ruchu rodziców osób z niepełnosprawnością intelektualną w Polsce.
Następnie dyrektor PCPR wygłosił referat na temat rodziny pod hasłem "Znaczenie miłości w rodzinie", w dalszej części głos zabierali: Starosta Działdowski, Burmistrz Miasta oraz przedstawiciele innych organizacji i instytucji, gratulując i dziękując za trud i bezinteresowne zaangażowanie w działania na rzecz wyrównania szans życiowych osób z upośledzenie umysłowym.
W dalszej części programu odbyły się występy artystyczne, kiermasz wyrobów osób z niepełnosprawnością intelektualną, spotkanie integracyjne przy kawie i pieczeniu kiełbasek.Debata w Sejmie

GALERIA ZDJĘĆ

11 maja 2013 roku przedstawiciele Zarządu Koła i wychowankowie OREW uczestniczyli w obchodach Dnia Godności i 50 rocznicy powstania Ruchu rodziców osób z niepełnosprawnością intelektualną w Warszawie.
Najważniejszym punktem programu była Msza Święta Jubileuszowa celebrowana przez Jego Eminencję Kardynała Kazimierza Nycza oraz pierwsza w Polsce debata społeczna z udziałem self-adwokatów. Debata odbywała się w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej w Sali Kolumnowej. Tematem było "Miejsce i rola osób z niepełnosprawnością intelektualną w nowoczesnym społeczeństwie demokratycznym".
Kolejnym punktem obchodów było przekazanie przez wychowanków OREW Łukasza Bonisławskiego, Kacpra Gawarzyckiego i Bartka Dudek, na ręce Pani Rzecznik Praw Obywatelskich - Ireny Lipowicz, petycji dotyczących wprowadzenia zmian prawnych ułatwiającym osobom niepełnosprawnym łatwiejsze funkcjonowanie w życiu społecznym i edukacyjnym.
Kolorem dominującym w tym dniu był kolor pomarańczowy, barwa ta sprzyja pogodnym myślom, zwiększa motywację do działania, wzmacnia poczucie własnej wartości i pomaga walczyć z kompleksami, kojarzy się również ze wspomnieniami, a jubileusz 50 lecia to przecież czas wspomnień z radości dokonań dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Dowodem na to że dokonań było wiele jest fakt że PSOUU otrzymało z rąk Pani Rzecznik Praw Obywatelskich odznakę honorową "Za zasługi dla Ochrony Praw Człowieka"."Razem łatwiej"

GALERIA ZDJĘĆ

Za nami kolejne spotkanie Klubu Rodzica 04.04.2013r. Zebraliśmy się po raz drugi, aby przy filiżance kawy czy herbaty spędzić razem swój wolny czas.
Pozostając dalej w świątecznym wielkanocnym nastroju, ze wzruszeniem obejrzeliśmy przygotowaną przez wychowanków i nauczycieli OREW sztukę pt. "Poranek Wielkanocny".
Kolejnym punktem spotkania były warsztaty psychologiczne przygotowane przez psychologa Pana Andrzeja Sadowskiego. Tematem warsztatów było: "Jak poradziłem sobie w sytuacji gdy dowiedziałem się, że moje dziecko jest niepełnosprawne i jakie uczucia towarzyszyły pozostałym członkom rodziny".
Na zakończenie rodzice mogli sami doskonalić swoje umiejętności podczas warsztatów rękodzieła artystycznego z wikliny papierowej. Panie instruktorki terapii Ania Pietrowicz i Ewa Hołubowicz wspólnie z uczestnikami WTZ uczyli nas ,jak małym nakładem finansowym można wykonać, różne przedmioty przydatne w naszych domach. Miło jest przebywać wśród ludzi, którzy Cię rozumieją, z którymi dzielimy się ciekawymi nowinkami, trochę plotkujemy, inaczej mówiąc ładujemy swoje baterie na kolejne dni ciężkiej pracy z naszymi dziećmi. Za miesiąc znów się spotkamy.POWSTAŁ KLUB RODZICA


W marcu 2013 roku został powołany do życia KLUB RODZICA.
Spotkania rodziców będą odbywały się cyklicznie jeden raz w miesiącu i będą miały na celu doskonalenie umiejętności w rozwiązywaniu problemów związanych z wychowaniem osób niepełnosprawnych intelektualnie i umożliwią rodzicom i opiekunom dzielenie się własnymi doświadczeniami, problemami, smutkami i radościami.
Mamy nadzieję, że będą również atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego i umożliwią bliższe poznanie się członków Koła.

Pierwsze spotkanie odbyło się 05.03.2013 roku i miało charakter organizacyjny. Przybyło bardzo dużo rodziców co pozwoliło uwierzyć nam że takie spotkania są potrzebne i potwierdzić słowa:

"CZASAMI TRZEBA TYLKO USIĄŚĆ OBOK,
I CZYJĄŚ DŁOŃ ZAMKNĄĆ W SWOJEJ DŁONI,
WTEDY NAWET ŁZY SMAKOWAĆ BĘDĄ JAK SZCZĘŚCIE"